دانستنی های جراحی زیبایی

جراحی زیبایی بینی

انواعی از جراحی ها هستند که بر روی ناحیه بینی افراد انجام میشوند تا با انجام تغییرات در ظاهر انها همانند جمع کردن پره ها یا سربالا کردن و کوچک تر کردن بینی به زیبایی هر چه ببشتر چهره کمک کنند. به طور معمول مدت زمان انجام این جراحی بین دو تا سه ساعت به طول می انجامد که بیمار در این زمان در بیهوشی عمومی قرار دارد. بسته به نظر جراح در هنگام جراحی تامپن هایی در بینی قرار داده میشوند که پس از یک روز توسط پزشک از بینی خارج میشوند. در یک هفته ی اول پس از عمل بینی پزشک آتلی را بر روی بینی قرار میدهد تا بینی در این مدت کمترین آسیب و تغییر را داشته باشد و پس از این مدت جراح بخیه های بینی را نیز خارج میکند. به طور عموم ورم بینی بین یک تا شش ماه بسته به جنس بینی به طول می انجامد که این مدت برای بینی های گوشتی بیش از سایر انواع بینی هاست.
برای این عمل جراحی بیمار با همفکری و مشاوره پزشک میتواند بهترین و مناسبترین شکل را برای بینی خود انتخاب کند که عموما یکی از این موارد میباشد.

مدل بینی فانتزی( عروسکی)

که کوچکترین نوع بینی ها هستند که قوس زیادی دارند و سربالاتر از بقیه ی انواع مدل های جراحی میباشند.

مدل بینی طبیعی

که عموما تغییر زیادی در اندازه های بینی داده نمیشود و قوسی بر روی بینی ندارد.

مدل بینی نیمه فانتزی

که نوعی متعادل و ترکیبی از دو مدل بالاتر میباشد و بیشترین تعداد عمل های زیبایی را به خود اختصاص داده است.

 

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک
به عمل جراحی برداشتن پوست اضافه و یا چربی جمع شده در زیر پوست پلک ها گفته میشود که با بیحسی های موضعی انجام میگیرد. برای انجام این جراحی پزشک به داشتن دقت و تمرکز بالایی نیاز دارد زیرا که کوچکترین خطای محاسباتی در آن کاملا پس از جراحی مشخص میشود بنابراین توصیه میشود که این جراحی حتما نزد پزشک متخصص و باتجربه انجام گیرد. این جراحی عموما حدود یک ساعت به طول می انجامد و بیمار پس از چند رو میتواند با مراجعه به پزشک اقدام به کشیدن بخیه ها کند. ورم اولیه حدود سه تاجهار هفته به طول می‌انجامد و جای بخیه ها نیز بین دو تا سه ماه بعد از عمل کم کم محو میگردد.

افرادی که پف پلک بالا یا پایین و یا افتادگی پلک دارند مناسبترین افراد برای انجام این عمل جراحی میباشند که بسته به نظر پزشک هم امکان انجام عمل در مطب و هم در بیمارستان را دارند.

 

عمل جراحی کشیدن پوست صورت( لیفت صورت )

عمل جراحی کشیدن پوست صورت( لیفت صورت )

این عمل جراحی که به نسبت دیگر عمل های معمول زیبایی صورت گستردگی بیشتری دارد و بیش از سایر عمل ها به طول می انجامد. برای افرادی که به دلیل تغییرات شدید در وزن همانند لاغری های کوتاه مدت و شدید و یا افرادی که به دلیل افزایش سن دچار از دست دادن حالت ارتجاعی پوست شده اند بهترین و مطمئن ترین راهکار برای بازیابی جوانی و زیباتر شدن چهره میباشد که معمولا نتایج فوق العاده ای به همراه دارد و افراد به طرزی باورنکردنی به چهره ای جوان دست پیدا میکنند.
در مجموع ورم این جراحی یک تا دو ماه زمان میبرد و محل برش ها و حتی بخیه ها نیز بدلیل انکه زیر محل رویش مو ها قرار دارد پس از انجام عمل دیده نمیشود.